Zlatý hetrik Jakuba Zelinku

Na vrcholnom podujatí slovenskej stolnotenisovej scény v kategórii dorastu slávi náš klub výnimočný úspech. Už celkovou účasťou našich hráčov v prvej tridsaťdvojke sa dalo tušiť, že nejaké cenné trofeje nás tento rok neobídu, keďže sa kvalifikovalo na MSR až 6 našich hráčov (Zelinka Jakub, Klajber Adam, Reho René, Gašparovič Dávid, Zelinka Matúš, Németh Štefan a Julka Dzelinská) plus hosťujúca hráčka Dáša Šinkárová. Prvú trofej ešte pred súťažou obdržal Zelinka Jakub – za celkové víťazstvo v sérii turnajov SPM dorastu v sezóne 2017/2018.

Úvodné kolá patrili zápasom vo dvojhre, kde sa z nášho pohľadu neudiali takmer žiadne prekvapenia a naši hráči obhájili svoje rebríčkové postavenia z pohľadu nasadenia. Trošku môže mrzieť akurát prehra Reného v napínavom dueli s Fečom (3:4) v základnej skupine majstrovstiev. Zo základných skupín si postup vybojovali všetci nasadení hráči podľa papierových predpokladov (Kubo, Adam, René, Julka, Dáša).

V prvom kole pavúka dvojhry Jakub vyradil Pinduru, René  porazil Sama Cypricha  a Adam zvíťazil nad Hurkom z Valalík. Žreb však bol neúprosný.V druhom kole pavúka dvojhry sa stretol Kubo s Reném a zápas lepšie zvládol Kubo. Druhé želiezko v ohni – Adam postúpil do semifinále cez Daňovského, ktorý ešte predtým v osemfinále zdolal štvrtého nasadeného hráča Dika Dalibora. U dievčat postúpili zo základných skupín Julka aj Dáša. V úvodnom kole pavúka dvojhry Julka podľahla Divinskej, Dáša postúpila cez 13.hráčku rebríčka Čermákovú, v druhom kole ju čakala slovenská jednotka Ema Labošová, ktorej podľahla 4:2.

V prvý deň majstrovstiev už teda boli isté dve medaily z dvojhier. K nim sa pridali vo štvorhre dvojica René s Kubom a Adam Klajber s Fečom Samuelom (Vranov nad Topľou) a v mixe potvrdil dobrú formu Kubo Zelinka v páre s Puchovanovou (ŠKST Ružomberok)

V nedeľu sa očakávali tuhé boje v každej kategórii, kto nemal možnosť zúčastniť sa, mohol zápasy sledovať live cez web. V dramatickom semifinále dvojhier Kubo porazil Oráča 4:1 a Adam Klajber podľahol Pekovi 4:0. Finále chlapcov bolo napínavé a plné zvratov, Kubo však víťazstvo z ruky nepustil a porazil Peka 4:2. Vo štvorhre bolo semifinále jednoznačne v réžii dvojice Zelinka-Reho, ktorí porazili Adama s Fečom 3:1 a následne v päťsetovej bitke zvládli vo finále aj najvyššie nasadený pár Peko-Oráč. Zelinka Jakub svoj zlatý hetrik zavŕšil víťazstvom vo finále mixu, kde spolu s Puchovanovou porazili dvojicu Peko-Kukuľková. Celkovo môžeme považovať majstrovstvá SR dorastu 2018 za veľmi úspešné (tri zlaté, dve bronzové priečky). V v mene klubu ďakujeme chlapcom a dievčatám za predvedenú hru a bojovnosť a trénerovi Dzelinskému za odvedenú prácu.

Výsledky hráčov: Zelinka Jakub – 1.miesto dvojhra, štvorhra a mix, Adam Klajber – 3.miesto dvojhra a štvorhra, 9-16 mix, Reho René – 1.miesto štvorhra, 5-8 dvojhra a mix, Dávid Gašparovič 17-24. dvojhra, 9-16. štvorhra, Zelinka Matúš – 17-24. dvojhra, 9-16. štvorhra, 5-8. mix, Németh Štefan – 25-32. dvojhra, 9-16. štvorhra, 9-16. mix, Júlia Dzelinská – 9-16. dvojhra, 5-8. štvorhra a mix, Dáša Šinkárová – 5-8. dvojhra a štvorhra, 9-16. mix.

This entry was posted in Kategória žiakov. Bookmark the permalink.

Comments are closed.