SPM Topoľčany 2011

Starší žiaci

V dňoch 3.- 4. 9.  sa konal SPM v Topoľčanoch. Tentokrát hrali dievčatá aj chlapci spolu v jednej hale a  s ňou spojenej  malej telocvični. V sobotu hrali starší žiaci a žiačky. Z nášho klubu  sa zúčastnili Jakub Zelinka, René Reho a ja ( Lukáš Seszták). Žreb skupín dopadol priaznivo. Ja som mal 4-člennú skupinu a René s Jakubom  mali 5-člennú. René vyhral svoju skupinu hladko. Problémy mal iba s prvým nasadeným v skupine Jakubom Poljovkom. Ale vyhral 3:2 a ostatné zápasy pohodlne 3-krát 3:0. Jakub Zelinka stratil set iba s Patrikom Tomkom. Hladko 3:0 si poradil aj s Dávidom Wiltchkom ktorý je prvý v rebríčku mladšich žiakov. Avšak Jakub zahral fantasticky a nedal mu šancu. Ostatné vyhral taktiež zhodne 3:0. Ja som prvý zápas hral s Lukáčom Giecom 3:1, kde druhý set sa mi nehralo dobre, ale potom sa to zlepšilo. Druhý som vyhral hladko 3:0 a tretí zápas s Milanom Gajdošom som prehrával 2:0 a vôbec som nevedel čo mám hrať, pretože mal trávu a zvolil som zlú taktiku. Potom som sa spamätal a vyrovnal som na 2:2, len škoda piateho setu. Vôbec mi nevyšiel, pritom som bol lepší ako on len škoda tých prvých 2 setov. Takže som musel ísť hneď do prvého kola v pavúku, kde som narazil na Andreja Pálla (Nitra). Prvý set som prehral. V druhom som zapracoval a vyhral som avšak prestal som útočiť a nakoniec to bola prehra. Nebol to dobrý výkon a tak som skončil 49-58, čo nesplnilo moje očakávanie. René vyhral hladko 3:0 nad Jurajom Krchníkom (Bošany). Potom narazil na Jakuba Gombíka. René hral fantasticky, v poslednom piatom sete vyhrával už 4:1,  keby vtedy nepokazil a otáčalo by sa za stavu  5:1, myslím že by to zvládol. No  bol to výborný výsledok. Jakub vyhral s Bučkom (Topoľčany)3:1. Potom išiel na Patrika Pintéra a prehral 3:1. Škoda pretože mal naňho. Tvoril hru, lenže súper dobre blokoval a nakoniec vyhral.  Celkovo sa tento turnaj vydaril . Len škoda že som postúpil až z druhého miesta, možno by som bol tiež v tridsaťdvojke.

Dorastenci

Na dorastencoch  sme sa tiež zúčastnili traja. Tomáš Macko, Jakub Poľa a Ja. Bol to môj prvý turnaj v dorastencoch a tak aj dopadol. Prehral som všetko 0:3. Ale zahral som si a boli tam dosť tesné sety. Veľmi ma potešil Tomáš Macko, ktorý vyhral skupinu aj keď hneď prvý zápas vyhral tesne 3:2 s Tomášom Stašom. Ale potom vyhral 3:1 a 3:0. Jakub mal 5-člennú skupinu kde tri zápasy vyhral zhodne 3:1 a jeden prehral nešťastne 2:3 s Mariánom Špilom (Kys. N. Mesto). Postúpil z prvého miesta. V pavúku sa stretol najprv s Jeremiášom Strakom (Martin) a po úžasnom výkone vyhral 3:2. O postup do 32 narazil na Martina Gašparíka (Nitra)  s ktorým prehral 2:3. Rolu zohrala možno aj únava. Ale klobúk dole. Tomáš narazil na Dušana Rybára (Holič). Bol to výborný zápas ktorý skončil dobre pre nás. Tomi vyhral 3:2. O postup do 24 však prehral s Tomášom Dubcom (Svidník) 3:0 ale predsa to bol  výborný výkon. Aj v dorastencoch sme obstáli dobre. Nabudúce dúfam, že postúpim aj ja.

Autor: Lukáš Seszták

This entry was posted in Kategória žiakov. Bookmark the permalink.